Prostota i łatwość montażu
System jest bardzo łatwy w obsłudze, nie wymaga zatrudnienia wykwalifikowanej siły roboczej, ani używania narzędzi. Sztywne oraz elastyczne panele mogą być przytwierdzane do konstrukcji za pomocą różnych metod, między innymi taśmą magnetyczną, velcro® lub wkrętami. T3 w istotny sposób pozwala ograniczyć czas potrzebny do zaprojektowania, przygotowania i instalacji konstrukcji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.
Wysoka jakość i wytrzymałość
Wszystkie podstawowe elementy systemu T3 objęte są dożywotnią gwarancją i cechują się dużą odpornością i trwałością, dzięki czemu mogą być wielokrotnie używane. Istnieje możliwość zbudowania stabilnych konstrukcji zdolnych do unoszenia dużych ciężarów, na przykład do zawieszania ekranów plazmowych lub pod blaty.
Funkcjonalność i elastyczność
System T3 współpracuje ze wszystkimi rodzajami paneli graficznych i wydruków; można go w prosty sposób zintegrować z różnymi dodatkami, takimi jak blaty czy półki, oraz z innymi systemami. Istnieje możliwość zamawiania elementów na wymiar, a także przebudowy istniejących konstrukcji poprzez dodanie nowych elementów lub rekonfigurację istniejących. System T3 pozwala budować drzwi płaskie, wygięte lub przesuwne, które będą dopasowane do całej konstrukcji.
Wszechstronność
System T3 umożliwia projektowanie i budowanie konstrukcji łatwych do aranżacji i wykorzystania w różnych konfiguracjach. Możliwe jest wykorzystanie tych samych elementów do budowy konstrukcji o różnym przeznaczeniu, w nieskończonej ilości kombinacji rozwiązań i kształtów. Z wykorzystaniem systemu T3 można zbudować między innymi stoiska targowe, scenografie, standy i obiekty POS, tła konferencyjne, dekoracje wnętrz komercyjnych, przenośne reklamy i ściany reklamowe, ekspozycje muzealne i handlowe, obudowy wystaw i eventów oraz wiele innych.
Łatwość transportu
System T3 został zaprojektowany tak, by był całkowicie przenośny i łatwy w transporcie. Konstrukcja po złożeniu ma niewielkie gabaryty i nie wymaga dużej powierzchni magazynowej. System T3 po złożeniu stanowi jedynie 20% objętości jaką posiadają złożone standardowe stoiska wystawowe.